Rekrutacja 2024. Aplikuj na studia II stopnia!

Masz już tytuł licencjata, ale to wciąż dla Ciebie za mało? Chciałbyś kontynuować edukację na uniwersytecie? Zaaplikuj na studia II stopnia na UAM!

Kandydaci na studia II stopnia mają do wyboru kierunki umożliwiające im kontynuację nauki i zdobycie pełnego wyższego wykształcenia w swojej dziedzinie. Mogą wybrać także zupełnie unikatową ścieżkę i zdecydować się na kierunki, które UAM oferuje tylko na drugim stopniu.

Sprawdź ofertę kierunków!

Wciąż zastanawiasz się, jaki kierunek wybrać? Chciałbyś dowiedzieć się więcej o naszej ofercie? Niezmiennie zapraszamy Cię pod adres rekrutacja.amu.edu.pl, gdzie znajdziesz katalog kierunków, które filtrować możesz wg statusu rekrutacji, poziomu i formy studiów, miejsca odbywania zajęć czy języka. Oferta studiów II stopnia na UAM to ponad 100 kierunków, prowadzonych w formie stacjonarnej i niestacjonarnej.

W katalogu, po wybraniu interesującej Cię pozycji, znajdziesz opis kierunku, listę wybranych przedmiotów oraz informację na temat perspektyw zawodowych, jakie czekają Cię po ukończeniu kierunku. A jeśli to wciąż dla Ciebie za mało, zapraszamy na stronę wydziału, gdzie znajdziesz więcej szczegółowych informacji.

Chciałbyś zapoznać się z programem studiów II stopnia? Sprawdź Sylabus UAM!

Jak rekrutować się na studia II stopnia na UAM?

Proces rekrutacji odbywa się online. Możesz aplikować na studia bez wychodzenia z domu!

Rozpocznij od utworzenia konta w Systemie Internetowej Rekrutacji (SIR). W SIR wykonasz poszczególne kroki związane z procesem rekrutacji – zapiszesz się na kierunek/specjalność, opłacisz zapis, uzupełnisz informacje o dyplomie oraz złożysz wymagane dokumenty.

Pamiętaj, że w przypadku części kierunków w ramach rekrutacji czeka Cię obowiązkowy egzamin wstępny (informację o dokładnym terminie, miejscu oraz godzinie przeprowadzenia egzaminu kandydat otrzymuje za pośrednictwem SIR).

Szczegółowe informacje na temat procesu rekrutacji, terminów, wymaganych dokumentów znajdziesz na stronie kierunku w Systemie Internetowej Rekrutacji.

Masz pytania?

W razie wątpliwości zachęcamy do skontaktowania się z odpowiednią podkomisją rekrutacyjną. Dane kontaktowe do podkomisji znajdziesz w SIR, tuż pod harmonogramem rekrutacji na stronie wybranego kierunku.

Pytania możesz zadawać również na naszej grupie rekrutacyjnej na Facebooku „Rekrutacja na UAM 2024”.

Poznaj ofertę kierunków i aplikuj na studia II stopnia na UAM!