Rekrutacja UAM: kierunki społeczne

Kierunki społeczne oferuje sześć wydziałów Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. To kilkadziesiąt propozycji, dzięki którym w przyszłości możesz zostać prawnikiem, dziennikarzem, dyplomatą, socjologiem, psychologiem, pedagogiem lub urbanistą. To tylko ułamek możliwości.

Kierunki społeczne: dla kogo?

Jeśli chcesz zrozumieć ludzi i pomagać im i już teraz angażujesz się w projekty społeczne, to studia dla Ciebie. To przede wszystkim nauka o ludziach, ich zachowaniach, relacjach i kulturach. Często to okazja do odkrywania, co sprawia, że ludzie działają w taki, a nie inny sposób.

Atuty

Studia społeczne zapewniają wszechstronne doświadczenie, które otwiera wiele drzwi i daje satysfakcję z realnego wpływu na świat. Dzięki nim rozwiniesz umiejętności, które przydadzą się w wielu dziedzinach – krytyczne myślenie, analiza danych, komunikacja interpersonalna. Masz więc szerokie możliwości zawodowe – praca w NGO, HR, mediach, edukacji, a nawet w biznesie. Możesz być socjologiem, psychologiem, pracownikiem socjalnym czy specjalistą ds. komunikacji.

Oferta UAM

Kierunki społeczne oferuje sześć wydziałów i są to:

• Wydział Psychologii i Kognitywistyki: chcesz zrozumieć, jak działa ludzki umysł i zgłębić jego tajemnic? Na studiach oferowanych przez Wydział  Psychologii i Kognitywistyki nauczysz się analizować zachowania, rozwijać inteligencję emocjonalną i zdobywać kompetencje w nowoczesnych technologiach.
  • Wydział Studiów Edukacyjnych: zdobędziesz nowoczesne kompetencje niezbędne w dynamicznym świecie edukacji. Nauczysz się kreatywnych metod nauczania, zarządzania projektami i technologii edukacyjnych.
  • Wydział Socjologii: studia na tym wydziale kształtują wrażliwość społeczną i wyobraźnię społeczną. Zdobędziesz konkretną wiedzę, jak i kompetencje miękkie, co pozwoli Ci samodzielne kształtować ścieżki rozwoju zawodowego.
  • Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa: nowoczesne programy, ciekawe specjalizacje, inspirująca kadra i aktywne życie studenckie. Zdobądź praktyczne umiejętności i rozwijaj pasje! Wydział oferuje studia licencjackie oraz magisterskie na kierunkach: Bezpieczeństwo narodowe, Dziennikarstwo i komunikacja społeczna, Politologia, Stosunki międzynarodowe, Zarządzanie państwem.
  • Wydział Prawa i Administracji: oferuje nowoczesne programy nauczania, praktyki w topowych kancelariach, międzynarodowe wymiany i wykłady ekspertów. Obok studiów prawniczych w ofercie znajdziesz też administrację, zarządzanie i prawo europejskie.
  • Wydział Geografii Społeczno-Ekonomicznej i Gospodarki Przestrzennej: nauczysz się, jak łączyć pasję do podróży z wiedzą o zrównoważonym rozwoju, urbanistyce i planowaniu przestrzennym. Uzyskasz praktyczne umiejętności, które przygotują Cię do dynamicznego rynku pracy. Wspieramy kreatywność, innowacyjność i zaangażowanie.