Sound Art Festiwal na Wydziale Fizyki

Sound Art Festiwal - święto nauki i biznesu muzycznego miało miejsce na Kampusie Morasko. Festiwal zorganizował Wydział Fizyki UAM, Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu, Akademia Muzyczna oraz firma DAARS.

- Takie inicjatywy, podczas których spotyka się nauka, aplikacja, biznes i sztuka są niezwykle cenne, bo pokazują sens uprawiania nauki tak, by służyła ludziom, kulturze, ekonomii, uniwersytetowi i uczniom - powiedziała UAM Bogumiła Kaniewska otwierając Sound Art Festiwal. - Wydarzenie pokazuje, że współpraca uczelni i przemysłu muzycznego może przynieść fascynujące rezultaty, daleko ciekawsze i szersze niż to, co tradycyjnie kojarzymy z kierunkiem fizyka, który wydaje się mocno teoretyczny. Na tym wydziale mamy do czynienia z kierunkami bardzo atrakcyjnymi pod względem zawodowym.

W uroczystości wzięło udział również wielu gości m.in. prorektor UAM Marek Nawrocki, prof. Stefan Jurga, prof. Krzysztof Przybyłowicz, prorektor Akademii Muzycznej w Poznaniu, Anna Wawdysz, wicedyrektor Wydziału Rozwoju Miasta i pełnomocnik prezydenta ds. młodzieży.

Festiwal zaplanowany przez prof. Roman Gołębiewskiego, dyrektora Instytutu Akustyki UAM i Dariusza Grzeszczyka, prezesa firmy DAARS początkowo był skromnym wydarzeniem, w tym roku nabrał wiatru w żagle. Program drugiej edycji był bogaty - zaproszono wielu wystawców oraz prelegentów, którzy podzielili się swoją wiedzą oraz doświadczeniem.

- Na każde pytanie znajdzie się odpowiedź - zapewnił prezes Grzeszczyk.

Festiwal odwiedzili muzycy, realizatorzy dźwięku, producenci i dziennikarze tacy, jak Robert Friedrich, Piotr Madziar, Hieronim Wrona, Arkaei.

Cały artykuł dostępny na Uniwersyteckie.pl

Tekst: Ewa Konarzewska-Michalak