Data publikacji w serwisie:

Studenci UAM uczą się, badają i działają

Parlament Samorządu Studentów UAM został w tym roku Gospodarzem IV Gali Laurów Uniwersyteckich. Wydarzenie organizowane przez Forum Uniwersytetów Polskich odbyło się po raz pierwszy w murach Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, a rok wcześniej studenci naszej uczelni zwyciężyli w 4 z 6 kategorii.

Podczas Gali Laurów Uniwersyteckich premiuje się najlepsze i najbardziej kreatywne pomysły realizowane przez środowisko studenckie.

W ubiegłorocznej edycji wydarzenia, które odbyło się w Krakowie,  nagrodzone zostały cztery studenckie projekty UAM. Wyróżnienie zdobyły działania społeczne, ale też projekty naukowe. Były to:

  • Wielkie Grillowanie,
  • Poznańska Mapa Barier,
  • Studenckie Forum Jakości
  • Kowadło 2.0.

W tym roku Parlament Samorządu Studentów UAM stanął po drugiej stronie. To oni wręczali statuetki zwycięzcom. Słowa uznania skierowali w stronę gospodarzy tegorocznej Gali Laurów Uniwersyteckich Wojciech Skrodzki – przewodniczący Forum Uniwersytetów Polskich oraz Dominik Leżański – przewodniczący Parlamentu Studentów RP:

– Będąc na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza, nie mogę nie pogratulować dwóch rzeczy. Jednej – oczywiście uczelni badawczej, a drugiej niezwykle istotnej, czyli samorządu studentów, w którym są wyjątkowi ludzie. Studenci, którzy reprezentują UAM w samorządzie, mają świetną motywację i wspaniałą przestrzeń, a także dobre warunki, aby realizować swoje projekty – mówił Dominik Leżański.

Podczas uroczystości wręczono sześć statuetek:

Najlepszy projekt naukowy – Matematyka w obiektywie (Uniwersytet Szczeciński)

– za zdjęcie z najciekawszym opisem matematycznym.

Uniwersytet Perspektyw – Akademia Biznesu (Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie)

Uniwersytecki Projekt Dydaktyczny –Akcja Ewaluacja (Uniwersytet Szczeciński)

Uniwersytecki Projekt Kulturalny – Uniwersytecki Teatr Muzyczny (Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie)

Uniwersytecki Projekt Sportowy – Copernicada – Olimpiada Międzywydziałowa (Uniwersytet im. Mikołaja Kopernika w Toruniu)

Media Uniwersyteckie – Seta TV – Studencka Telewizja Uniwersytetu Opolskiego (Uniwersytet Opolski)

Fot. Jagoda Haloszka