UAM na Pyrkonie

Pracownicy UAM będą promować historię i archeologię na Festiwalu Fantastyki Pyrkon.

Na pomysł promocji wydziałów na Pyrkonie wpadli dr Mateusz Frankiewicz z Biblioteki Collegium Historicum (Sekcja Archeologii) i mgr Jakub Wojtczak z Biura Obsługi Wydziału Historii. Oboje są fanami książek, seriali i gier fantastycznych, podobnie jak wielu wykładowców i studentów. Stąd wziął się pomysł wystawienia oferty wydziałów na Pyrkonie.

Stoiska UAM pojawią się w piątek, pierwszym dniu festiwalu. Jakub Wojtczak wspólnie z Agatą Łysakowską-Trzoss zaprojektowali mapę kierunków i specjalności Wydziału Historii wzorowaną na mapach świata Tolkiena oraz naklejki, zakładki i przypinki. Motywem przewodnim są liście bluszczu symbolizujące rośliny często pojawiające się w twórczości autora Władcy Pierścieni. Dla młodych odbiorców przygotowali też quizy - biorąc w nich udział będzie można wygrać nagrody sponsorowane przez wydział np. książki.

Więcej na ten temat w Życiu Uniwersyteckim w artykule Ewy Konarzewskiej-Michalak (kliknij)