Data publikacji w serwisie:

UAM w mieście - poznaj nasze kampusy

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu to więcej niż jedna lokalizacja. Społeczność akademicka studiuje i pracuje na trzech kampusach. Każdy z nich znajduje się w innej dzielnicy Poznania. Poznaj Kampusy UAM!

Bez wątpienia najbardziej znany kampus UAM to Morasko. Usytuowany jest w północnej części miasta. Stanowi siedzibę kilkunastu wydziałów uniwersyteckich.  To ogromny teren w pobliżu Rezerwatu Przyrody Meteoryt Morasko, gdzie znajdują się m. in. kratery powstałe po upadku meteorytu i jezioro polodowcowe. Studenci cenią to miejsce za spokój, ciszę i sąsiedztwo lasu. Rozległe tereny zielone pozwalają im na odpoczynek na kampusie w przerwie między zajęciami. Na Morasku znajdują się nowoczesne budynki doskonale wyposażone.

Centrum Poznania to Kampus Śródmiejski. W rożnych lokalizacjach w sercu miasta swoje siedziby mają,  m .in wydziały filologiczne i prawo. Studenci korzystający z Kampusu Śródmiejskiego cieszą się bliskością zabytków, miejsc kultury i intensywnego życia towarzyskiego. Atutem jest też wiele możliwości komunikacyjnych.

Trzeci kampus UAM to Kampus Ogrody. Studenci często nazywają go potocznie Szamarzewem, a nazwa pochodzi od ulicy Szamarzewskiego, gdzie znajdują się obiekty tworzące ten kampus. Budynki z dwóch stron otacza park, a  w pobliżu znajduje się piękny  Ogród Botaniczny UAM.