Data publikacji w serwisie:

UAM w rankingu tematycznym Arts & Humanities THE

UAM wśród 500 najlepszych uczelni w tematycznym rankingu Times Higher Education World University Ranking By Subjects 2020. W zestawieniu dotyczącym nauk humanistycznych i artystycznych Uniwersytet został odnotowany po raz drugi, zajmując lokatę w przedziale  401+. W rankingu odnotowanych zostało 536 uczelni.

Światowy ranking uczelni Times Higher Education, oprócz ogólnego zestawienia najlepszych uniwersytetów na świecie, publikuje także rankingi tematyczne w wybranych obszarach. Ranking dot. nauk artystycznych i humanistycznych Arts & Humanities uwzględnia takie obszary, jak:

*          nauki o sztuce, w tym sztuki performatywne, projektowanie,

*          języki, literatura, lingwistyka,

*          historia, filozofia, teologia,

*          architektura,

*          archeologia.

Czołówka rankingu to Uniwersytet Stanforda, Cambridge, Oxford, MIT oraz Harvard. Trzy uczelnie chińskie znalazły się w top 100, w tym Uniwersytet Pekiński na 23 pozycji. Uczelnie: LMU Munich, Uniwersytet Humboldta, Uniwersytet w Toronto oraz francuski Paris Sciences et Lettres jako jedyne spoza USA i UK znalazły się w top 20.

W zestawieniu obok UAM znalazły się także inne polskie uczelnie. Uniwersytet Warszawski awansował i zajmuje miejsce w przedziale 251-300, Uniwersytet Jagielloński awansował na pozycję 301-400, a oprócz UAM w przedziale 401+ znajdują się także: Uniwersytet Gdański, Uniwersytet Łódzki, UMK oraz Uniwersytet Śląski w Katowicach.

Fot. materiały UAM

Kontakt

Agnieszka Książkiewicz

61 829 40408