Współczesne systemy polityczne. Bryk Maturalny #2

Zapraszamy na powtórkę maturalną z Wiedzy o Społeczeństwie, przygotowaną przez Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM. O współczesnych systemach politycznych opowiada dr Krzysztof Duda, adiunkt w Zakładzie Kultury Politycznej WNPiD.

Wiedza o Społeczeństwie to bez wątpienia wymagający przedmiot, który może sprawić trudności wielu uczniom. Czasem wszystko wydaje się zbyt zawiłe i skomplikowane, aby to zapamiętać w stu procentach. Jeśli przygotowujesz się do matury lub zajęć z tego przedmiotu, dobrze trafiłeś/aś! Zapraszamy na kolejny Bryk Maturalny!

Tym razem gościem był dr Krzysztof Duda, który opowie Wam o typach współczesnych systemów politycznych, a także dokładniej scharakteryzuje te z nich, które na pewno przydadzą Wam się w przygotowaniach do egzaminów.

Materiał dostępny jest w formie audio (Posłuchaj podcastu na Spotify) oraz w formie tekstowej (Przeczytaj artykuł na stronie WNPiD).

Zapraszamy do czytania/ wysłuchania wykładu!