Zobacz, co oferuje Wydział Chemii

Wydział Chemii to jeden z wydziałów Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, który chcemy szerzej przedstawić kandydatom na studia.

Wydział Chemii UAM to jeden z największych uniwersyteckich wydziałów o takim profilu w Polsce, zaliczany do znanych w Europie, dynamicznie rozwijających się ośrodków naukowo-dydaktycznych.

Unikatowe wyposażenie sal dydaktycznych, laboratoriów i pracowni stanowi znakomite zaplecze dla wzmacniania potencjału naukowego, co przekłada się na liczne publikacje w renomowanych czasopismach, patenty, umowy licencyjne oraz wdrożenia.

Siedziba Wydziału Chemii znajduje się na Kampusie Morasko, ul. Uniwersytetu Poznańskiego 8, 61-614 Poznań.

Wydział organizuje wiele ciekawych wydarzeń – wykłady, spotkania. Prężnie działa Naukowe Koło Chemików, które organizuje pokazy doświadczeń chemicznych. Członkowie Koła spotykają się cyklicznie na Sympozjum w Jeziorach. Podczas tego wydarzenia jego członkowie oswajają się wygłaszaniem ustnych wystąpień oraz uczą się jak przygotować „dobrą” i wartościową prezentację.

Oferta Wydziału

Wydział oferuje studia licencjackie i magisterskie na kierunku chemia. Na studiach I stopnia już w trakcie II semestru studenci wybierają przedmioty, które będą realizować w ramach wybranej przez siebie specjalności. Do wyboru są: analityka chemiczna, chemia biologiczna, chemia kosmetyczna, chemia materiałowa, chemia ogólna, chemia sądowa, synteza i analiza chemiczna, nauczanie chemii i fizyki. Ponadto na wydziale realizowane są 7-semestralne studia inżynierskie na kierunku chemia aplikacyjna.

Studenci studiów I stopnia w trakcie pierwszego semestru mają możliwość udziału w zajęciach uzupełniających wiedzę ze szkoły średniej. W dodatku każdy student I stopnia jest studentem indywidualnym i ma swojego tutora.

Wydział prowadzi również studia magisterskie na kierunku chemia ze specjalnościami do wyboru: analityka chemiczna, chemia biologiczna, chemia kosmetyczna, chemia materiałowa, chemia ogólna, chemia sądowa. Studia drugiego stopnia w ofercie Wydziału Chemii to także chemia materiałowa i analityka żywności, prowadzona we współpracy z Uniwersytetem Przyrodniczym w Poznaniu.

Na wydziale prowadzone są również studia w języku angielskim na kierunku Chemistry oraz międzynarodowe studia magisterskie SERP-Chem+ w ramach konsorcjum czterech uniwersytetów europejskich.

Zobacz kierunki!

Zachęcamy do odwiedzenia strony wydziałowej oraz do obserwowania profilu na FB.

Polecamy również profil prodziekan ds. studenckich.