Komunikat Rektora

Szanowni Państwo,

wiem, że z niecierpliwością czekają Państwo na komunikaty dotyczące wdrażania ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce na naszym Uniwersytecie. Jest to tematem moich ostatnio licznych spotkań z radami i społecznościami wydziałów. Zapowiadałem ogłoszenie projektu nowego statutu z początkiem Nowego Roku. Jest już gotowy. Ostatnie poprawki wprowadzaliśmy z komisją statutową w nocy z czwartku na piątek, by projekt statutu przedyskutować z dziekanami w czasie całodniowych rozmów w Gułtowach w dniach 11-12 stycznia br. W dyskusji pojawiło się kilka propozycji zmian, które teraz komisja statutowa redaguje w tekście projektu. To chwilę jeszcze potrwa. Mogę jednak zapowiedzieć, że projekt nowego statutu zostanie ogłoszony najpóźniej do czwartku w tym tygodniu, byśmy razem uzgodnili jego ostateczne brzmienie.

Prof. Andrzej Lesicki

Rektor UAM