Babskie Granie po raz trzeci

- Nasze „Babskie granie” jest absolutnym ewenementem w kraju – mówiła podczas otwarcia 3 edycji seminarium naukowo-sportowego rektorka UAM, prof. Bogumiła Kaniewska. I dodała: - Na żadnej innej uczelni w Polsce nie ma takiej formuły, że najpierw rozmawiamy o kobietach w sporcie, a potem przechodzimy na boisko. Ta impreza staje się znakiem firmowym naszego Uniwersytetu – dodała prof. Kaniewska.

W tegorocznym turnieju wygrała drużyna futsalistek IPA Poznań (Policja). Drugie miejsce wywalczyły zawodniczki trenera Wojciecha Weissa z AZS UAM Poznań, a trzecie drużyna SWFiS UAM i WNPiD UAM. W turnieju udział wzięła także drużyna Centrum Badań nad Partycypacją Kobiet w Przestrzeni Publicznej UAM. Pierwsze kopnięcie należało do rektorki UAM!

fot. Przemysław Stanula

Przemysław Stanula