Babskie Granie UAM

Konferencja naukowa poświęcona tematyce obecności kobiet w sporcie oraz turniej futsalu kobiet "Babskie Granie UAM" odbędą się w najbliższą środę, 30 marca, na terenie Hali Uniwersyteckiej UAM przy ulicy Zagajnikowej 9. Początek o godz. 10:00.

- Inicjatywa zrodziła się z pragnienia zebrania kobiet, których pasją jest sport. Turniej "Babskie Granie" dedykowany jest wszystkim Studentkom, Doktorantkom, Profesorkom oraz Pracownicom Uniwersytetu, chcącym spróbować swoich sił w futsalu i aktywnie spędzić czas. Warto nadmienić, że kobieca sekcja futsalu AZS UAM Poznań istnieje od blisko dwudziestu lat i regularnie dopisuje do swojego dorobku kolejne sukcesy – podkreślają organizatorzy wydarzenia.

Konferencja będzie okazją, aby pochylić się nad znaczeniem kobiet we współczesnym sporcie. Uczestnicy poruszą następujące kwestie:

1. "Polityka antydyskryminacyjna w UAM - osiągnięcia i kierunki rozwoju" - prof. dr hab. Robert Kmieciak, Pełnomocnik Rektora ds. równego traktowania UAM
  2. "Historia kobiet w sporcie" - prof. UAM dr hab. Elżbieta Lesiewicz (WNPiD UAM)
  3. "Wizerunek kobiet w sporcie" - prof. UAM dr hab. Iwetta Andruszkiewicz (WNPiD)
  4. "Sport zawodowy a macierzyństwo - kontrakty w kobiecej piłce nożnej. Analiza regulacji Polskiego Związku Piłki Nożnej" - Kinga Arend, Paulina Arend (WNPiD - WPiA)
  5. "Sport-pasja i sukces - analiza na wybranym przykładzie" - mgr Karolina Perz (SWFiS)
  6. "Rozwój kobiecego futsalu w Wielkopolsce" - mgr Jagoda Weiss (WZPN)
  7. "Rozwój sportu kobiecego w Arabii Saudyjskiej" - prof. UAM dr hab. Adam Barabasz, dr Grażyna Barabasz (WNPiD - WSE)
  8. "Sport amatorski a profesjonalny kobiet - analiza na przykładzie działalności sekcji piłki siatkowej" - mgr Łukasz Stypa (SWFiS)
  9. "Kobiety w sportach walki" - dr Michał Marciniak (SWFiS)
  10. "Znaczenie relacji wewnątrz zespołu na drodze do sukcesu" - mgr Alicja Zając (SWFiS/AZS UAM Poznań)
  11. "Sport kobiecy w literaturze" - mgr Anna Świder (absolwentka UAM)

Turniej futsalu zaplanowano na godz. 14:00.

Wydarzenie odbędzie się pod honorowym patronatem rektorki UAM prof. Bogumiły Kaniewskiej, która weźmie udział w konferencji. Organizatorami wydarzenia są: Studium Wychowania Fizycznego i Sportu UAM, Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM, Centrum Badań nad Partycypacją Kobiet w Przestrzeni Publicznej UAM.

Dodatkowe informacje: https://wnpid.amu.edu.pl/strona-glowna/kalendarz-wydarzen/wydarzenia/babskie-granie-uam

Agnieszka Książkiewicz