Data publikacji w serwisie:

Bisy i owacja na stojąco - Andrea Bocelli na stulecie Uniwersytetu Poznańskiego

Andrea Bocelli, jeden z najpopularniejszych tenorów na świecie, wystąpił na stadionie miejskim w Poznaniu. Koncert uświetnił obchody jubileuszu 100-lecia Uniwersytetu Poznańskiego. Artyście na scenie towarzyszył 120-osobowy międzynarodowy chór składający się z uczestników festiwalu „Universitas Cantat" , który rozpoczął wieczór odśpiewaniem „Gaudeamus igitur”. Orkiestrą Teatru Muzycznego w Poznaniu dyrygował Carlo Bernini. Na scenie pojawili się także piosenkarka popowa Ilaria Della Bidia, sopranistka Maria Aleida Rodriguez, flecista Andrea Griminelli, a także tancerze Maria Pawelec i Federico Zeno Bassanese.

Zgromadzonych przywitał prowadzący koncert, dyrektor Teatru Muzycznego w Poznaniu Przemysław Kieliszewski. Zanim zabrzmiały pierwsze dźwięki, życzenia udanego koncertu skierowali do obecnych: Prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak oraz rektorzy czterech świętujących uczelni UAM, UMP, UPP oraz AWF; prof. Andrzej Lesicki, prof. Andrzej Tykarski, prof. Jan Pikul oraz prof. Dariusz Wieliński, którzy wspólnie wyrazili radość, że propozycja koncertu z okazji jubileuszu 100-lecia spotkała się z tak dużym zainteresowaniem.
Andrea Bocelli przywitany został owacją na stojąco, zaśpiewał ponad 20 utworów, w pierwszej części były to największe arie operowe, a w drugiej najsłynniejsze przeboje muzyki popularnej. Niespodzianką był utwór wykonany wspólnie ze swoim synem, Matteo Bocellim. Publiczność długo nie chciała pożegnać się z artystą, Andrea Bocelli trzykrotnie bisował. Zabrzmiał także, powitany gromkimi brawami utwór „Time To Say Goodbye". 10 punktów nagłośnieniowych oraz 9 ekranów LED sprawiło, że zarówno dźwięk, jak i obraz nie sprawiły zawodu publiczności.

Andrea Bocelli zaśpiewał przed 25-tysięczną publicznością. Był to tym samym jego największy jak do tej pory biletowany koncert w Polsce i największe takie wydarzenie na stadionie miejskim w Poznaniu.

fot. Przemysław Stanula

Kontakt

Przemysław Stanula

618294497