Finaliści już są - lista

W środę, 26 kwietnia, Kapituła Konkursu recytatorskiego wierszy Wisławy Szymborskiej wyłoniła finalistów. Na konkurs wpłynęło ponad 100 zgłoszeń, każdy z uczestników zaprezentował w formie video fragment wybranego wiersza poetki. Uczestnicy sięgnęli głęboko do twórczości noblistki, niewiele wierszy się powtarzało. Zgłaszający wykazali duże zaangażowanie, podkreślając swoje prezentacje zarówno elementami stroju, jak i scenografią. Pojawiły się także zgłoszenia w języku ukraińskim, nadesłane przez Ukraińsko-Polskie Międzynarodowe Centrum Edukacji i Nauki Donbaskiego Państwowego Uniwersytetu Pedagogicznego.

Jury wybrało 18 osób, które zaprezentują swoje umiejętności krasomówcze podczas finału, zaplanowanego na 12 maja w Sali Lubrańskiego Collegium Minus UAM przy ul. Wieniawskiego 1, początek godz. 11.00. Są wśród nich osoby uczące się, ale także osoby pracujące.

Do finału zakwalifikowali się:

1. Gąsiorek Julia
  2. Golińska Amelia
  3. Gorczyńska Patrycja
  4. Jarczewska Julia
  5. Kiełpińska-Starzecka Agata
  6. Klemczak Karolina
  7. Komorniczak Hanna
  8. Kraśniańska Zofia
  9. Kruszewska Julia
  10. Kulas Bartłomiej
  11. Lakowska Karolina
  12. Majcher Weronika
  13. Siergiejewa Wiktoria
  14. Stanula Przemysław
  15. Szmania-Binek Anna
  16. Trifonova Diana
  17. Wiśniewska Kinga
  18. Zwiranowski Władysław

Wszystkim uczestniczkom i uczestnikom serdecznie dziękujemy. Szczególne podziękowania kierujemy do studentek Ukraińsko-Polskiego Międzynarodowego Centrum Edukacji i Nauki Donbaskiego Państwowego Uniwersytetu Pedagogicznego.

Jurorom przewodniczy prof. dr hab. Joanna Wójcik, finalistów oceniać będą także prof. dr hab. Krzysztof Skibski, dr Sylwia Karolak, mgr Anna Kuca-Szpytko oraz mgr Małgorzata Rybczyńska.

Patronat Honorowy nad Konkursem objęła Jej Magnificencja Rektor UAM prof. Bogumiła Kaniewska.

Fot. Martyna Płaczek

Agnieszka Książkiewicz