Język i demokracja

21 lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Z tej okazji w środę, 20 lutego, w poznańskim Centrum Kultury Zamek debatowali prof. Jerzy Bralczyk (Uniwersytet Warszawski, wiceprzewodniczący Rady Języka Polskiego przy Prezydium PAN), prof. Przemysław Czapliński (Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu), dr hab. Katarzyna Kłosińska (Uniwersytet Warszawski) ks. prof. Wiesław Przyczyna (Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie, Uniwersytet Jagielloński), prof. Andrzej Blikle (czł. Europejskiej Akademii Nauk, i Rady Języka Polskiego, czł. honorowy i były prezes Polskiego Towarzystwa Informatycznego) oraz Jacek Żakowski (publicysta, komentator „Polityki”, „Gazety Wyborczej”  i „Wirtualnej Polski").

Rozmowa naukowców toczyła się wokół tematu „Język i demokracja”. Temat debaty został wybrany przez Prezydium Rady Języka Polskiego przy Prezydium Polskiej Akademii Nauk.

Fot. Przemysław Stanula

Agnieszka Książkiewicz