Data publikacji w serwisie:

Karminowy „Uniwersytet Poznański”

Obchody 100-lecia Uniwersytetu Poznańskiego miały także swój akcent „botaniczny”. Specjalnie z okazji jubileuszu wyhodowano w Holandii tulipana o nazwie „Uniwersytet Poznański”, który w tym roku pięknie prezentował się przed Aulą UAM podczas kulminacji jubileuszowych uroczystości.

Kwiaty posadzone w październiku 2018 roku przy ul. Wieniawskiego oraz w Ogrodzie Botanicznym UAM mają płatki w kolorze karminowym. Choć od początku wiadomo było, jaką nazwę będzie nosił tulipan, oficjalne nadanie imienia odbyło się 6 maja 2019 roku. „Rodzicami chrzestnymi” tulipana zostali rektorzy czterech świętujących uczelni: prof. Andrzej Lesicki (Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu), prof. Andrzej Tykarski (Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu), prof. Jan Pikul (Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu) i prof. Dariusz Wieliński (Akademia Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu).

„Uniwersytet Poznański” został wyhodowany przez Jana Ligtharta z miejscowości Benhelder w Holandii i jest tulipanem grupy Triumph.

Fot. Adrian Wykrota

Kontakt

Agnieszka Książkiewicz

61 829 4048