Koło Naukowe Przyrodników – 100 lat!

2 lutego 1921 r., założone zostało Koło Naukowe Przyrodników. Po stu latach działalności, koło liczy dziś na UAM blisko 200 członków, zrzeszonych w 18 sekcjach. To jedna z najstarszych polskich organizacji studenckich.

Swoją historię Koło Naukowe Przyrodników UAM rozpoczynało jako jednostka zrzeszająca biologów zainteresowanych uprawianiem nauki sensu stricto. Dziś nauka pozostaje główną aktywnością Koła, jednak jego członkowie aktywnie działają w społeczności Wydziału Biologii oraz Miasta Poznania: współorganizują Noc Biologów, Noc Naukowców, Międzynarodowy Dzień Fascynacji Roślinami, a także wspomagają akcje szerzące wiedzę oraz świadomość na temat otaczającego nas świata.

Obecnym opiekunem Koła jest prof. Jan Holeksa z Zakładu Ekologii Roślin i Ochrony Środowiska UAM, a zarząd stanowi trójka studentów: Michalina Krakowiak, Mariola Majewska oraz Kamil Kisiel. To oni organizują pracę w ramach 18 sekcji KNP. Każdy student Wydziału Biologii znajdzie coś dla siebie: poszczególne sekcje zajmują się antropologią, bezkręgowcami, ewolucją, biologią sądową czy badaniami nad nowotworami.

Więcej informacji na temat działalności Koła: http://knp.home.amu.edu.pl/

Przemysław Stanula