Data publikacji w serwisie:

Kolorowo i online

Kolorowy Uniwersytet zakończył właśnie swój dziesiąty, jubileuszowy rok. Udział w zajęciach organizowanych przez Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu wzięło 231 najmłodszych z Poznania i Wielkopolski. W wyniku pandemii wykłady odbywały się online.

Naukowcy z poszczególnych wydziałów UAM przygotowywali nagrania we współpracy z Uniwersyteckim Studiem Filmowym. Materiały do nauki rodzice i nauczyciele otrzymywali drogą mailową, a najmłodsi studenci mogli z nich korzystać w domu lub w klasie (w zależności od momentu covidowych restrykcji).

- Dyplomy ukończenia roku akademickiego 2020/2021 wraz z prezentami już wyjechały, a to oznacza, że 10. sezon Kolorowego Uniwersytetu UAM przechodzi do historii - mówi koordynatorka KU, dr Renata Popiołek z Sekcji Promocji Centrum Marketingu UAM. - Podziękowania należą się szkołom biorącym udział w tej edycji, naukowcom, patronom, partnerom, partnerowi strategicznemu PKO BP oraz patronom medialnym – dodaje dr Renata Popiołek.

Oprócz zajęć zorganizowanych przez 14 wydziałów i 3 jednostki ogólnouczelniane (Bibliotekę Uniwersytecką, Obserwatorium Astronomiczne i Ogród Botaniczny), dzieci wzięły też udział w Laboratorium Wyobraźni PPNT. Kolorowy Uniwersytet nawiązał też współpracę z Konsulatem Irlandii Północnej.

Na zakończenie nauki do dzieci trafiły dyplomy ukończenia, a do pedagogów podziękowania za współpracę. Uczniowie otrzymali także książki i wzięli udział w dodatkowych zajęciach “Zaproszenie do Irlandii”. Szkoły biorące udział w X edycji Kolorowego Uniwersytetu zostały wyposażone w koszulki i czapki KU oraz książki od jednego z partnerów.

Dodatkowe informacje znajdują się na stronie: https://kolorowyuniwersytet.amu.edu.pl/

Kontakt

Agnieszka Książkiewicz

61 829 4048