Data publikacji w serwisie:

Komunikat UAM

Władze Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, stanowczo podkreślają, że akcja szczepień przeciw COVID-19 jest w tej chwili najbardziej efektywną formą zwalczania panującego wirusa. Tym samym całkowicie odrzucają opinie przeciwników szczepień i rozpowszechniane przez nich informacje, które mają na celu zdyskredytowanie prowadzonych szczepień. Pośród takich opinii, znajdują się także wypowiedzi prof. Romana Zielińskiego, wiązanego w przekazach medialnych z UAM. Władze Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu stanowczo stwierdzają, że wypowiedzi profesora są jego prywatnymi opiniami i nie mogą w żaden sposób być traktowane jako stanowisko UAM, tym bardziej że nie jest on związany z naszym Uniwersytetem od połowy lat 80.

Władze Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu zachęcają do przyjmowania szczepień przeciwko koronawirusowi i wspierają poglądy zbieżne z inicjatywą „Nauka przeciw pandemii".

Jest to inicjatywa zrzeszająca uznanych ekspertów ze środowiska naukowego, którzy zjednoczyli się na rzecz szerzenia rzetelnej informacji dotyczącej konieczności szczepień przeciw COVID-19 oraz innowacyjnych technologii zastosowanych w szczepionkach. https://amu.edu.pl/wiadomosci/aktualnosci/ogolnouniwersyteckie/nauka-przeciw-pandemii