Data publikacji w serwisie:

LEGO sposobem na studencką izolację

Konkurs na konspekt zajęć dydaktycznych lub edukacyjnych z wykorzystaniem między innymi klocków LEGO, organizuje Wydziałowe Centrum Dydaktyki Matematyki i Informatyki działające na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W rywalizacji mogą wziąć udział studentki i studenci UAM. - Wykorzystaj czas w domu! Podziel się swoimi pomysłami i rozwiń swoją wyobraźnię! - zachęcają organizatorzy.
Celem Konkursu jest popularyzacja oraz szukanie nowych metod i pomysłów edukacyjnych wykorzystywania podczas zajęć klocków LEGO, zarówno klocków prostych (np. LEGO Duplo, LEGO Friends. itp.), jak i klocków programowalnych (m. in. LEGO WeDO, LEGO Mindstorms EV3).
Warto podkreślić, że Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu jest jedynym ośrodkiem akademickim w Polsce, w którym powstało LEGO® Education Innovation Studio – przestrzeń do nauki, pracy i zabawy. Jego działalność zainaugurowano 24 września 2019 roku na Wydziale Matematyki i Informatyki. Studio powstało we współpracy z firmą Akces Edukacja.
Konkurs na konspekt zajęć  z wykorzystaniem narzędzi LEGO organizowany jest z inicjatywy i przy wsparciu prorektorów prof. Beaty Mikołajczyk (Prorektor kierująca Szkołą Nauk Humanistycznych) oraz prof. Marka Nawrockiego (Prorektor kierujący Szkołą Nauk Ścisłych), a także liderów działającego na UAM Studio LEIS.
Dodatkowe informacje znajdują się na stronie: https://leis.amu.edu.pl/konkurs-leis/
Fot. Przemysław Stanula

Kontakt

Agnieszka Książkiewicz

61 829 4048