Meteor na Kampusie

Pomieści 400 studiujących osób, będzie funkcjonował od nowego roku akademickiego, a jego nazwa to... Meteor. Mowa o nowym Domu Studenckim UAM na Kampusie Morasko. W uniwersyteckim konkursie na nadanie akademikowi imienia zwyciężyła propozycja Antoniego Szota, studenta Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa.

Prorektorka ds. studenckich prof. Joanna Wójcik spotkała się w poniedziałek, 29 maja, ze studentami, których propozycje na nazwę budynku zajęły miejsca na podium. Antoni Szot z WNPiD jest autorem zwycięskiego pomysłu. Na kolejnym miejscu uplasował się Filip Ratajczak z Wydziału Fizyki, który chciał, by akademik nazywał się Enigma. Trzecia nazwa, Adaś, została zaproponowana przez Jakuba Grochowskiego z Wydziału Biologii.

Nowy dom studencki na Kampusie Morasko pomieści 160 pokoi jednoosobowych wraz z węzłem sanitarnym i aneksem kuchennym, w tym na każdej kondygnacji 1 pokój dla osoby z niepełnosprawnością. Znajdzie się tam także 120 pokoi dwuosobowych z węzłem sanitarnym i aneksem kuchennym. Na każdej kondygnacji będzie też m.in. kuchnia z jadalnią i pralnia z suszarnią. W akademiku powstanie także m.in. stołówka, klub studencki, przedszkole, sklep minimarket i siłownia. Akademik liczy 5 kondygnacji, w tym 4 mieszkalne.

Niebawem na budynku pojawi się neon informujący o nowej nazwie.

Fot. Martyna Płaczek

Agnieszka Książkiewicz