Data publikacji w serwisie:

Nagrody za najlepsze publikacje naukowe rozdane!

W piątek, 6 marca, podczas Poznańskich Targów Książki 2020, odbyła się gala wręczenia nagród za najlepsze publikacje naukowe.  Trzy konkursy zorganizowane zostały przez Wydawnictwo Naukowe UAM.

Nagrodę Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, za publikację „Aktion gegen Universitäts-Professoren (Kraków, 6 listopada 1939 roku) i okupacyjne losy aresztowanych" autorstwa Ireny Paczyńskiej, otrzymało Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego.

W tym samym konkursie nagrodę JM Rektora Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu za publikację „Etnografia. Materialna kultura ludowa Polski na tle porównawczym" otrzymało Wydawnictwo Naukowe PWN. Autorem publikacji jest Marian Pokropek.

W konkursie na najlepszą książkę popularnonaukową o nagrodę Prezydenta Miasta Poznania, za prace zbiorową pt: „Wielkopolskie kluby i stowarzyszenia fotograficzne na początku XXI wieku", zwyciężyło Wydawnictwo WBPiCAK Poznań.

Jury konkursu Stowarzyszenia Wydawców Szkół Wyższych o Nagrodę im. ks. Edwarda Pudełki postanowiło przyznać nagrodę główną za publikację „Hodowla i chów świń" pod redakcją naukową Anny Rekiel, Tomasza Szwaczkowskiego i Roberta Eckerta. Nagroda trafiła do Wydawnictwa Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

fot. Przemysław Stanula

Kontakt

Przemysław Stanula

618294497