Data publikacji w serwisie:

Najlepsze licea i technika w rankingu Perspektyw

11 stycznia dowiemy się, które licea i technika z Wielkopolski okazały się najlepsze w kraju w tegorocznym rankingu Perspektyw. Po raz pierwszy wyniki Wielkopolskiego Rankingu Liceów i Techników zostaną ogłoszone w Poznaniu na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza, dzień przed ogólnopolską galą.

To będzie już 24-ty ranking Fundacji Perspektywy. Wielkopolskie wyniki zostaną ogłoszone na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa na Morasku we wtorek 11 stycznia o godz.11.00. W auli zasiądą zaproszeni dyrektorzy i uczniowie wielkopolskich szkół. Ze względów epidemiologicznych liczba miejsc jest ograniczona.

Ranking Liceów i Techników to prawdziwe święto edukacji. To czas wyróżnienia dobrych praktyk i szkół o wysokim poziomie kształcenia i możliwość promocji inicjatyw i wydarzeń, które szkoły oferują swoim uczniom. Ostatni rok szkolny był wyjątkowy, trudny i pełen wyzwań. Jak wielkopolskie szkoły poradziły sobie w pandemii, okaże się 11 stycznia.

Głównymi adresatami rankingu Perspektyw są uczniowie, którzy, często przy wsparciu rodziców, muszą podjąć decyzję - wybrać liceum lub technikum, które doprowadzi ich do rozpoczęcia studiów.

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu jest Partnerem Ogólnopolskiego Rankingu Liceów Perspektywy 2022 oraz partnerem i organizatorem Gali Wielkopolskiego Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2022.

Generalna klasyfikacja szkół średnich w Polsce zostanie ogłoszona 12 stycznia 2022 roku w Warszawie.

Kontakt

Agnieszka Książkiewicz

4048