Nie żyje Jerzy Gurawski - architekt Moraska

W wieku 87 lat zmarł Jerzy Gurawski, architekt związany z Poznaniem, który (wraz z Marianem Fikusem) opracował koncepcję kampusu UAM na Morasku.

Jerzy Gurawski urodził się we Lwowie w 1935 roku. W Poznaniu od 1989 roku prowadził własną pracownię ARPA (Architektoniczna Pracownia Autorska Jerzego Gurawskiego). Do jego najbardziej znanych projektów należą zrealizowane dla Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu projekty budynków na Kampusie Morasko: wydziałów Fizyki, Matematyki i Informatyki oraz Collegium Geographicum.

Był także m.in. autorem projektów: budynku dydaktycznego AWF, Auli Nova Akademii Muzycznej czy nowej siedziby Polskiego Teatru Tańca w Poznaniu. Przez lata wykładał na Politechnice Poznańskiej.

Jerzy Gurawski - fot. www.architekturaibiznes.pl

Agnieszka Książkiewicz