Data publikacji w serwisie:

Prof. dr hab. Zofia Szweykowska-Kulińska w elitarnym gronie europejskich biologów molekularnych

Prof. dr hab. Zofia Szweykowska-Kulińska z Wydziału Biologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu została wybrana nową członkinią EMBO - European Molecular Biology Organization (Europejskiej Organizacji Biologii Molekularnej).

EMBO jest organizacją, która promuje doskonałość w naukach przyrodniczych nie tylko w Europie. Główne cele to: wspieranie utalentowanych badaczy na wszystkich etapach kariery, inicjowanie wymiany naukowych informacji i pomoc w tworzeniu środowiska badawczego, w którym naukowcy mogą osiągać najlepsze wyniki. EMBO pomaga młodym naukowcom w rozwijaniu ich badań, promowaniu ich na arenie międzynarodowej i zapewnianiu mobilności.

8 czerwca organizacja przedstawiła nazwiska 64 nowych członków. Dołączą oni do społeczności ponad 1800 naukowców zajmujących się naukami przyrodniczymi. Nowi członkowie EMBO mieszkają w 21 krajach. 55 z nich to mieszkańcy państw członkowskich EMBC (European Molecular Biology Conference), organizacji międzyrządowej finansującej programy i działania EMBO. Pozostałych 9 mieszka w: Argentynie, Australii, Indiach, Japonii i USA.

Członkowie EMBO są aktywnie zaangażowani w działalność organizacji. Działają w Radzie EMBO, Komisjach i Radach Redakcyjnych czasopism EMBO Press. Oceniają wnioski o dofinansowanie i są mentorami dla rozpoczynających karierę naukowców. Jako grupa, mają wpływ na kierunek rozwoju nauk przyrodniczych w Europie i poza nią.

Nowi członkowie są nominowani i wybierani przez pozostałych członków EMBO - nie jest możliwe ubieganie się o członkostwo. Wybory odbywają się co roku. Nowo wybrane osoby zostaną oficjalnie powitane na corocznym spotkaniu członków EMBO w październiku 2021 r.

Dodatkowe informacje znajdują się w załączniku oraz na stronie: https://www.embo.org/

Fot. Adrian Wykrota

Dokumenty

Nazwa Data
Plik umieścił(a)
Pobierz plik
EMBO-Members-2021-Press-Release.pdf 8.06.2021 Agnieszka Książkiewicz
PDF
Pobierz PDF EMBO-Members-2021-Press-Release.pdf(77.5 KB)

Kontakt

Agnieszka Książkiewicz

61 829 4048