Przedstawiciele Uniwersytetu Syczuańskiego na UAM

Uniwersytet im Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Uniwersytet Syczuański chcą poszerzyć współpracę. Delegacja z Uniwersytetu Syczuańskiego, której przewodniczył prorektor, prof. Richard Xiaochuan Li spotkała się w środę 12 grudnia z prorektorami UAM: prof. Beatą Mikołajczyk oraz prof. Ryszardem Naskręckim.

Przedstawiciele SISU nigdy wcześniej nie byli na UAM, jednak ich studenci już od pięciu lat przyjeżdżają na studia germanistyki interkulturowej, prowadzone wspólnie przez Instytut Filologii Germańskiej UAM i EUV Viadrina (syczuańscy studenci przebywają na studiach w Polsce przez rok). Rozmowy dotyczyły możliwych obszarów współpracy, takich jak wymiana kadry, wspólne projekty naukowe, przyjmowani studentów i doktorantów z Chin na UAM, a także inicjatywy wynikające z programu Erasmus+.

fot. Przemysław Stanula