Data publikacji w serwisie:

Rektor UAM zastępcą przewodniczącego KRMP

Rektor UAM prof. Bogumiła Kaniewska została wybrana zastępcą Przewodniczącego Kolegium Rektorów Miasta Poznania. Nowym Przewodniczącym został rektor Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, prof. Andrzej Tykarski. Zastąpi na tym stanowisku prof. Andrzeja Lesickiego, rektora UAM ostatniej kadencji.

Pierwsze spotkanie KRMP w nowym składzie odbyło się we wtorek, 22 września. Rektorki i rektorzy rozmawiali m.in. o proponowanych działaniach Kolegium na najbliższe miesiące, oraz stanie przygotowań do nadchodzącego roku akademickiego. Dyskutowano także o kontynuacji działań na rzecz federacji poznańskich uczelni.

Jednym z głównych celów Kolegium Rektorów Miasta Poznania jest integracja poznańskiego środowiska naukowego i zacieśnienie współpracy w rozwiązywaniu wspólnych problemów dotyczących działalności naukowej, dydaktycznej, inwestycyjnej, związanej z rozwojem sportu akademickiego, opieką zdrowotną pracowników i studentów, aktywnością naukową i kulturalną. Przewodniczący KRMP wybierany jest na dwuletnią kadencję.

Kontakt

Przemysław Stanula

618294497