Sprzątanie Moraska w Dzień Ziemi

- Bardzo się cieszę, że studenci sprzątają ręka w rękę z pracownikami. Nikt tutaj się nie oszczędza, te ilości śmieci, które wynosimy, to naprawdę coś niesamowitego, zostawiamy za sobą czysty las. Nie wiem czy jest fajniejszy, bardziej pragmatyczny, bardziej pożyteczny sposób na spędzenie Dnia Ziemi. Myślę, że ludzie dosyć nabrudzili i śmiecą, żyjemy w śmieciowej cywilizacji i powinniśmy zrobić wszystko, żeby to na każdym kroku naprawiać - mówiła rektorka UAM, prof. Bogumiła Kaniewska, podczas wspólnej akcji zbierania śmieci na Morasku przez pracowników i studentów Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Do akcji z okazji Dnia Ziemi, włączyli się jak widać nie tylko studenci i pracownicy, ale także władze kanclerskie i rektorskie UAM. Podczas akcji został zebrany cały kontener przeróżnych śmieci, co niestety nie napawa optymizmem. Pamiętajcie, aby zostawiać po sobie porządek nie tylko w Dzień Ziemi!

fot. Przemysław Stanula

Przemysław Stanula