Studenci WNPiD UAM w Sejmie

Studenci Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu uczestniczyli w wyjeździe szkoleniowo-badawczym w Warszawie, podczas którego wzięli udział w obradach Sejmu RP, a także uczestniczyli w wykładzie poświęconym historii polskiego parlamentaryzmu oraz procesowi ustawodawczemu.

Mieli okazję również spotkać się z posłami i posłankami. W Sejmie spotkali się z posłem Adamem Szłapką, który oprowadził ich po budynku oraz odpowiedział na kilka pytań, natomiast studenci dziennikarstwa oraz dziennikarze wydziałowej telewizji wykonali ćwiczenia terenowe polegające na nagraniu z politykami kilku krótkich setek (m.in. z Marszałek Elżbietą Witek, posłem Sławomirem Mentzenem). Warto zaznaczy, że wizytę studentów podczas obrad odnotował Wicemarszałek Sejmu, poseł Piotr Zgorzelski, który powiedział: „Szanowni Państwo, posłowie, na galerii znajdują się studenci Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, którzy przybyli do nas na zaproszenie pana posła Adama Szłapki. Także z tego powodu warto, aby studenci, wyjeżdżając z Sejmu, wynieśli jak najlepsze wrażenie".
Podczas wizyty delegacja z WNPiD gościła na zaprzyjaźnionym Wydziale Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego, a także zwiedzili okolicę. W wyjeździe uczestniczyło 50 osób, w tym dwójka opiekunów: prof. Elżbieta Lesiewicz i dr Krzysztof Duda z WNPiD UAM.

fot. Kancleria Sejmu RP

Przemysław Stanula