UAM na targach

Dlaczego warto studiować? Jaki kierunek wybrać? Na te i wiele innych pytań odpowiadają przedstawiciele uczelni na stoisku Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu podczas Targów Edukacyjnych. Wydarzenie rozpoczęło się w piątek i potrwa do niedzieli, 3 marca. W tym samym czasie odbywają się także Poznańskie Targi Książki – oba spotkania trwają na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Targi Edukacyjne to okazja, aby nie tylko zapoznać się z ofertą Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, lecz także porozmawiać  ze studentami.

W piątek, 1 marca podczas Poznańskich Targów Książki odbył się finał konkursów Wydawnictwa Naukowego UAM. Wręczono nagrody za Najlepszą Książkę Akademicką: laureatem Nagrody Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego został Maciej Ptaszyński, autor książki „Reformacja w Polsce a dziedzictwo Erazma z Rotterdamu” (Wydawnictwo Uniwersytetu Warszawskiego), nagrodę JM Rektora Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu otrzymała publikacja „Dyskurs polityczny Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Pojęcia i idee” Anny Grześkowiak-Krwawicz (Wydawnictwo Naukowe Uniwersytetu Mikołaja Kopernika). W Konkursie na Najlepszą Książkę Popularnonaukową o Nagrodę Prezydenta Miasta Poznania uhonorowano Ryszarda Wryka z UAM, autora „Poznaniacy na igrzyskach olimpijskich 1924-2018” (Wydawnictwo Miejskie Posnania), natomiast w Konkursie o Nagrodę Stowarzyszenia Wydawców Szkół Wyższych im. Księdza Edwarda Pudełki – Henryka Litwina, autora „Chwała Północy. Rzeczpospolita w polityce Stolicy Apostolskiej 1598-1648” (Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy).

W programie targów znalazła się także m.in. premiera faksymiliów Manuskryptu Wojnicza - księgi, który od 1921 roku porusza wyobraźnię najtęższych mózgów akademickich na świecie, którzy zastanawiają się nas tym co zawierają strony z rysunkami roślin i zwierząt, znakami astrologicznymi, wykresami i nieznanym pismem. Natomiast wśród spotkań autorskich, na niedzielę zaplanowano rozmowę z Ryszardem Ćwirlejem, autorem powieści „Pójdę twoim śladem” – kryminału rozgrywającego się w czasach powstawania Uniwersytetu Poznańskiego i przygotowanego z okazji jubileuszu uczelni.

Fot. Przemysław Stanula

Agnieszka Książkiewicz