UAM okrążył Ziemię

10 maja odbył się Dzień Sportu na UAM – najlepszy dzień na podsumowanie aktywności fizycznej pracowników oraz studentów Uniwersytetu. Podczas oficjalnego zakończenia Dnia Sportu, rozstrzygnięto Międzywydziałowe Rozgrywki Sportowe oraz akcję Wiosennego rozruchu na UAM. W MRS udział wzięło 3749 osób, czyli około 10% społeczności akademickiej UAM! Od października ubiegłego roku do maja tego roku rozgrywano eliminacje w wielu dyscyplinach, m.in. futsalu, tenisie, unihokeju, pływaniu, szachach, czy e-sporcie, które miały swoje rozstrzygnięcie 10 maja. Najlepszy okazał się Wydział Neofilologii, który wyprzedził Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa oraz Wydział Studiów Edukacyjnych.

Z kolei akcję Wiosenny rozRUCH na UAM (od 9 kwietnia do 9 maja 2023) – wygrał Wydział Fizyki z blisko 13 tysiącami kilometrów na liczniku. W rozRUCHu wzięło udział niemal 500 osób, które mogły spacerować, maszerować, jeździć na rowerze lub rolkach, a także uprawiać nordic walking – wszyscy uczestnicy zebrali 40799 km – co znaczy, że w ciągu miesiąca okrążyli Ziemię wzdłuż jej równika. Wszystkim uczestnikom gratulujemy!

Przemysław Stanula