Data publikacji w serwisie:

UAM zaczyna akcję szczepień

W czwartek, 3 czerwca, na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu rozpoczynają się szczepienia kolejnej grupy społeczności akademickiej przeciw COVID-19.  Osoby, które w ramach programu “szczepienia w zakładach pracy” zgłosiły uczelni na początku maja taką chęć, będą mogły zaszczepić się w dwóch miejscach: Collegium Heliodori Święcicki przy ul. Grunwaldzkiej oraz Collegium Historicum na kampusie Morasko. Otrzymają szczepionkę  Pfizer/BioNTech. Druga dawka zostanie im podana po 5 tygodniach. Każdy z zainteresowanych otrzyma indywidualnie informację o terminie i miejscu szczepienia. Na UAM chęć zaszczepienia się w ramach uczelni zadeklarowało ponad 4,5 tys. chętnych. 81%  tej liczby do studenci, 3 % to doktoranci.

W związku z tą akcją Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu uruchomił możliwość dodatkowych zapisów dla nowej grupy 1300 osób. Można to zrobić poprzez odpowiedni formularz, dostępny w intranecie uczelni. O zakwalifikowaniu na szczepienie zadecyduje kolejność zgłoszeń, które potrwają do środy, 26 maja. Do zaszczepienia w ramach UAM uprawnieni są pracownicy uczelni, doktoranci, studenci oraz członkowie rodzin wymienionych wyżej osób (małżonkowie/partnerzy i dzieci, które ukończyły w dniu zgłoszenia 16 lat).

Do zaszczepienia się zachęca rektorka UAM, prof. dr hab. Bogumiła Kaniewska - Dzięki tej akcji przede wszystkim zapewnimy wielu osobom bezpieczeństwo, ale także będziemy o krok bliżej w powrocie do codzienności, do kontaktowej formy prowadzenia zajęć dydaktycznych - mówi.

Przypomnijmy, że wcześniej, w związku z wytycznymi, które przekazało Ministerstwo Edukacji i Nauki, możliwość zgłoszenia się na szczepienie mieli m.in. nauczyciele akademiccy.

Kontakt

Agnieszka Książkiewicz

61 829 4048