Data publikacji w serwisie:

UAMówi(ł) 31 razy

Od pozytywnych emocji, przez algorytmy po niesporczaki. Od humanistów po umysły ścisłe. W trwającym od 20 marca do 5 czerwca cyklu “UAMówi - 11:00” wystąpiło 31 naukowców prezentujących na uczelnianym Facebooku półgodzinne wykłady online, które dotarły do niemal miliona osób.

Z największym zainteresowaniem spotkała się opowieść prof. Waldemara Kuligowskiego pt. “Kwarantanna jako obrzęd przejścia”, którą udostępniono ponad tysiąc razy a post dotarł do 185 tys. użytkowników Facebooka. Liczną publiczność przed komputerami zgromadziły także wykłady: prof. Katarzyny Dziubalskiej-Kołaczyk na temat wielojęzyczności czy dr hab. Katarzyny Waszyńskiej o rozwoju psychoseksualnym człowieka. Naukowcy chętnie podjęli nowe wyzwanie, żartowali, że najbardziej brakowało im kontaktu wzrokowego ze słuchaczami, ale projekt był odpowiedzią na potrzeby czasu ścisłej izolacji.

Wykłady były propozycją dla wszystkich, którzy ze względu na epidemię koronawirusa mieli wolny czas, np. podczas obowiązkowej kwarantanny, czy też mogli zrobić sobie chwilę przerwy podczas pracy w domu. Były także propozycją dla studentów, którzy w czasie przerwy w zajęciach lub e-learningu mogli posłuchać naukowców UAM na żywo.

Pomysłodawcą i realizatorem przedsięwzięcia było Centrum Marketingu Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Wszystkie wystąpienia naukowców nadal można oglądać na fanpage’u UAM: https://www.facebook.com/amupoznan/

Kontakt

Agnieszka Książkiewicz

61 829 4048