Wielkie Czytanie Olgi Tokarczuk

10 grudnia w Sali Lubrańskiego Collegium Minus UAM odbyło się Wielkie Czytanie Olgli Tokarczuk. Wybrane fragmenty dzieł noblistki czytali:

Rektor UAM prof. Andrzej Lesicki, Dyrektor Wydziału Kultury Urzędu Miasta Poznania Justyna Makowska, Redaktor Naczelna Gazety Wyborczej Poznań Paula Skalnicka – Kirpsza, Dyrektor Biblioteki Raczyńskich Anna Gruszecka, dr Monika Browarczyk (zajmuje się językiem hindi, w którym ukazał się przekład Marii Puri powieści Olgi Tokarczuk „Prowadź swój pług przez kości umarłych”), dr Iwona Chmura Rutkowska, prof. Jacek Zydorowicz; Kanclerz UAM dr Marcin Wysocki, a także studenci, doktoranci, uczniowie i zwycięzcy quizu.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji w wykonaniu Adriana Wykroty z Życia Uniwersyteckiego.

Przemysław Stanula