Data publikacji w serwisie:

Wizyta ministra Dariusza Wieczorka na UAM

Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego Dariusz Wieczorek spotkał się dziś na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu z osobami studiującymi na uczelniach w Poznaniu i Wielkopolsce. Wydarzenie odbyło się w murach Wydziale Prawa i Administracji UAM.

Na początku spotkania odbył się protest członków Studenckiej Inicjatywy Mieszkaniowej i Poznańskiego Koła Młodych Inicjatywy Pracowniczej. Po przedstawieniu swoich postulatów protestujący opuścili salę.
Jak zaznaczył Minister Dariusz Wieczorek: - Jedyną stroną dla ministerstwa do rozmowy o sprawach studenckich jest samorząd studencki.
- Będziemy przygotowywali nowelizację ustawy Prawo o Szkolnictwie Wyższym i Nauce - zapowiedział Minister. Jak podkreślał, zmianom ma ulec system stypendialny. Ministerstwo będzie stawiało na budowę i remont akademików i na jakość nauki, aby studenci nie musięli studiować i pracować za granicą. Dariusz Wieczorek apelował także o udział w wyborach - zarówno do samorządów studenckich, jak i w nadchodzących wyborach samorządowych. Zapewnił jednak: - Będę pilnował, żeby polityka nie wkraczała na teren uczelni.
Minister spotkał się także z rektorami uczelni wyższych z Wielkopolski, którym przedstawił projekty i pomysły, nad którymi pracuje MNiSW. W spotkaniu udział wzięli również: Wojewoda Wielkopolska Agata Sobczyk oraz Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak.

fot. Przemysław Stanula, Władysław Gardasz

Kontakt

Przemysław Stanula

618294497