Data publikacji w serwisie:

Wyróżnieni przez Marszałka

12 studentów Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu otrzymało od Marszałka Województwa stypendia za szczególne osiągnięcia w nauce. 18 grudnia, w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego, odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów uczniom szkół ponadpodstawowych oraz studentom. Stypendyści są laureatami i finalistami olimpiad oraz konkursów o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym, mają na swoim koncie udział w projektach naukowo-badawczych, seminariach i konferencjach. Są także autorami prac naukowych i artykułów.

– Nasi stypendyści to młodzi ludzie, kierujący się pasją i determinacją w zdobywaniu wiedzy. Ich sylwetki to pasjonująca lektura, która zawsze robi na mnie wrażenie. Pokazuje, jak ciekawe i nietuzinkowe są to postaci - mówił  podczas uroczystości wręczenia wyróżnień Marszałek Woźniak. Wiedza i umiejętności tych młodych ludzi to niewątpliwie kapitał i dobra inwestycja społeczna. Dlatego warto ich nagradzać, promować i pokazywać.

Jednorazowe stypendia naukowe Marszałka Województwa Wielkopolskiego przyznawane są corocznie. W sumie 150 tys. złotych trafiło w tym roku do 62 osób. Marszałek Woźniak przekazał także stypendystom wyjątkowy prezent - „Encyklopedię Powstania Wielkopolskiego 1918-1919" - wydaną przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu z okazji 100. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego.

Listę tegorocznych stypendystów można znaleźć pod linkiem: https://www.umww.pl/marszalkowskie-wyroznienia-dla-uczniow-i-studentow

fot. Przemysław Stanula

Kontakt

Przemysław Stanula

618294497