XX-lecie Filologii Koreańskiej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

15 maja to w Korei Południowej Dzień Nauczyciela – dlatego data obchodów XX-lecia Filologii Koreańskiej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu została wybrana nieprzypadkowo – mówił podczas obchodów jubileuszu dr Paweł Kida, kierownik Zakładu Języka Koreańskiego UAM, dziękując wszystkim osobom, które na Uniwersytecie przyczyniają się do kształcenia studentów koreanistyki – Dziś jest Wasze święto! – dodał dr Kida.

Po części oficjalnej, studenci filologii koreańskiej UAM zaprezentowali program artystyczny, przedstawiający tradycyjne koreańskie utwory wokalne, taneczne oraz teatralne – w drugiej części wydarzenia, młodzi koreaniści prezentowali także utwory współczesnej kultury koreańskiej.

Filologia koreańska to jeden z najchętniej wybieranych kierunków studiów na UAM, co podkreślała w swoim wystąpieniu prorektorka, prof. Katarzyna Dziubalska-Kołaczyk. Podczas ubiegłorocznej rekrutacji, na jedno miejsce kandyduje 25 osób! Życzenia studentom i pracownikom złożyła również członkini zarządu Województwa Wielkopolskiego, Paulina Stochniałek.

fot. Przemysław Stanula

Przemysław Stanula