XXX Europejski Kongres i Kolokwium Prawa Rolnego

Po ubiegłorocznym sukcesie organizacyjnym Światowego Kongresu Prawa Rolnego, który odbył się w Poznaniu - decyzją Stowarzyszenia CEDR - stolica Wielkopolski ponownie stała się gospodarzem, tym razem europejskiej edycji wydarzenia. Reprezentacje różnych krajów spotkały się na Wydziale Prawa i Administracji UAM, by we wspólnej debacie pochylić się nad wybranymi kwestiami z zakresu prawa rolnego Unii Europejskiej.

Tematem XXX Europejskiego Kongresu i Kolokwium Prawa Rolnego jest suwerenność żywieniowa i bezpieczeństwo żywności w Europie. Agraryści postarają się znaleźć odpowiedź na pytanie na ile współczesne prawo rolne odpowiada tym zagadnieniom.

W debatach bierze udział około 150 specjalistów. Wydarzenie ma charakter międzynarodowy, a oficjalnymi językami konferencji są angielski, francuski i niemiecki. Kongres potrwa do 21 września.

Fot. Jagoda Haloszka oraz Park Naukowo Technologiczny

Przemysław Stanula