Data publikacji w serwisie:

Koncert na 100-lecie Uniwersytetu w Pile - relacja

Muzyka klasyczna, światło i samoloty - tak w skrócie można opisać koncert z okazji stulecia Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (12.05.2019). Bo choć w Pile Uczelnia obecna jest od zaledwie trzynastu lat, to w minionym tygodniu cała społeczność akademicka uczelni wywodzących się z Uniwersytetu Poznańskiego dostąpiła zaszczytu świętowania jubileuszu, który zdarza się raz w historii.

Chcieliśmy ten wyjątkowy jubileusz uczcić w wyjątkowy sposób. Urodzinowy koncert zagrała Polish Soloists String Orchestra - niezwykle utytułowana polska orkiestra młodego pokolenia. Skoro Nadnotecki Instytut UAM od prawie dekady związany jest z pilskim lotniskiem, nawiązaliśmy także do tego miejsca. Muzyka klasyczna rozbrzmiewająca w otoczeniu samolotów i szybowców nabrała nowego wymiaru. Szczególnie cieszył widok wypełnionej widowni.

"Nie było w historii Uniwersytetu takiego koncertu" - powiedział Prof.  Tadeusz Wallas - prorektor UAM, komentując wyjątkowe obchody uczczone koncertem w hangarze na pilskim lotnisku.
Serdecznie dziękujemy wszystkim przybyłym gościom. Ukłony kierujemy także do instytucji, które były partnerami koncertu - Miasto PIŁA, Aeroklub Ziemi Pilskiej oraz Regionalne Centrum Kultury w Pile. Wyrazy podziękowań składamy również firmie VIVO Technika Estradowa za profesjonalną obsługę techniczną koncertu.

W imieniu pracowników Nadnoteckiego Instytutu UAM w Pile

dr Paweł M. Owsianny

(fot. Marcin Maziarz)