Zmarł doc. dr hab. Zdzisław Wroniak

Z żalem zawiadamiamy,

że  24 marca 2021 r. zmarł doc. dr hab. Zdzisław Wroniak, pracownik Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu w latach 1952 – 1993. Od 1954 r. związany ze środowiskiem Instytutu Historii UAM, zajmował się dziejami najnowszymi, zwłaszcza stosunkami międzynarodowymi (stosunki polsko-francuskie, polsko-niemieckie i polsko-radzieckie) w okresie międzywojennym. W latach 1985 – 1991 był prodziekanem Wydziału Historycznego. Odznaczony m.in. Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski i Złotym Krzyżem Zasługi.

Rodzinie Zmarłego wyrazy głębokiego współczucia składają Rektor i Senat, Dziekan i społeczność akademicka Wydziału Historii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w dniu 31 marca 2021 r. o godz. 10.00 na cmentarzu Miłostowo (od ul. Warszawskiej).