Zmarł profesor Kazimierz Madziała

Z ogromnym i szczerym żalem zawiadamiamy,

że 3 stycznia 2023 r. zmarł profesor dr hab. sztuk muzycznych Kazimierz Madziała, emerytowany profesor Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, organista, pedagog, wychowawca uzdolnionej młodzieży oraz popularyzator muzyki organowej.
Od wielu lat związany z Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, gdzie pracował jako profesor na Wydziale Pedagogiczno-Artystycznym w Kaliszu. Kierownik Zakładu Edukacji Muzycznej i Zakładu Muzyki Organowej i Sakralnej.
Promotor kilkudziesięciu prac licencjackich i magisterskich z zakresu sztuki muzycznej. Prowadził szeroko zakrojoną działalność koncertową w kraju i za granicą. Współorganizator wielu przedsięwzięć artystycznych na terenie Kalisza. Przez wiele lat współpracował z lokalną prasą, pisząc szereg recenzji muzycznych.
Będzie nam Go ogromnie brakowało, Jego ciepła, dystansu do świata, uczciwości oraz niewątpliwej skromności.

Rodzinie i Bliskim Pana Profesora składamy wyrazy serdecznego współczucia Rektor i Senat, Dziekan i Społeczność Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego w Kaliszu Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Msza św. żałobna zostanie odprawiona w sobotę 7 stycznia 2023 r. o godz. 11:30 w katedrze pw. Świętego Mikołaja w Kaliszu, następnie Profesor zostanie pochowany na kaliskim Cmentarzu Komunalnym.