Data publikacji w serwisie:

Zmarł dr Mateusz Witkowski

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o tragicznej śmierci dr. Mateusza Witkowskiego, Dyrektora Studium Wychowania Fizycznego i Sportu  Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, oddanego trenera floretu w KU AZS UAM Poznań oraz KS Muszkieterowie Warta Poznań, wiceprezesa KS Warta Poznań.

Wychowawcy szeregu zawodników, reprezentantów Polski, wieloletniego współpracownika seniorskiej reprezentacji Polski florecistek. Inicjatora i organizatora wielu międzynarodowych przedsięwzięć na rzecz rozwoju sportu. Kierownika i uczestnika projektów badawczych, autora licznych publikacji w prestiżowych czasopismach i wydawnictwach. Wspaniałego nauczyciela akademickiego, cenionego wykładowcę.

Wraz ze śmiercią dr. Mateusza Witkowskiego  Studium Wychowania Fizycznego i Sportu, Wydział Psychologii
i Kognitywistyki UAM oraz cała społeczność Uniwersytetu poniosły wielką stratę.

Łączymy się w bólu z Rodziną i Bliskimi Zmarłego. Rektor i Senat, Pracownicy Studium Wychowania Fizycznego i Sportu oraz Obiektów Sportowych UAM.


Msza Św. zostanie odprawiona 21.09.br. o godz. 10.00 w Parafii Chrystusa Króla przy ul. Ostatniej 14 w Poznaniu. Uroczystości pogrzebowe odbędą się tego samego dnia o godz. 12.00 na Cmentarzu Bożego Ciała ul. Bluszczowa 14 (Wilda).