Data publikacji w serwisie:

Zmarł prof. Aleksander Łukasiewicz

Z żalem zawiadamiamy,

że 19 sierpnia 2022 r. zmarł prof. dr hab. Aleksander Łukasiewicz, emerytowany Profesor Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, dyrektor Ogrodu Botanicznego UAM w latach 1968-2000, przewodniczący Rady Ogrodów Botanicznych i Arboretów w latach 1975-1996, odznaczony m.in. Złotym Krzyżem Zasługi i Medalem Komisji Edukacji Narodowej, Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, Palmae Universitatis Studiorum Posnaniensis, Odznaką Honorową Miasta Poznania.

W osobie Pana Profesora żegnamy wybitnego i cenionego specjalistę z zakresu ogrodnictwa i biologii roślin, propagatora tworzenia ogrodów botanicznych i rozwoju zieleni miejskiej.

Rodzinie i Najbliższym Pana Profesora wyrazy współczucia składają Rektor i Senat, Dyrekcja i pracownicy Ogrodu Botanicznego, Dziekan i Rada Wydziału Biologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu


Msza św. pogrzebowa odprawiona zostanie 26 sierpnia 2022 r. o godz. 12:00 w Kościele pw. Chrystusa Dobrego Pasterza przy ul. Nowina 1. Po mszy św. odbędzie się pogrzeb na cmentarzu parafialnym przy ul. Nowina 1.