Data publikacji w serwisie:

Zmarł prof. Andrzej Karczewski

Z żalem zawiadamiamy,

że 30 sierpnia 2022 r. zmarł prof. Andrzej Karczewski, Prodziekan Wydziału Biologii i Nauk o Ziemi Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu w latach 1975-1982, założyciel i kierownik Zakładu Geologii Glacjalnej w latach 1981-2001, geograf, geomorfolog, badacz obszarów polodowcowych Polski i regionów polarnych.

Pozostanie w naszej pamięci jako znakomity wykładowca, życzliwy mentor studentów i współpracowników, zafascynowany pięknem Świata i niezmiernie zaangażowany w naukowe zgłębianie jego tajemnic, niezawodny Przyjaciel.

Rodzinie Zmarłego wyrazy głębokiego współczucia składają Rektor i Senat, Dziekan Wydziału Nauk Geograficznych i Geologicznych wraz z całą społecznością Wydziału.


Msza Święta odprawiona zostanie w Kościele pw. Św. Anny w Poznaniu, przy ul. Limanowskiego 13, w dniu 5 września 2022 r. o godz. 9:30. Uroczystość pogrzebowa Profesora Andrzeja Karczewskiego odbędzie się tego samego dnia o godz. 11:00 na Cmentarzu parafialnym św. Jana Vianneya w Poznaniu, przy ul. Lutyckiej.