Zmarł prof. Andrzej Marek Wyrwa

Z żalem zawiadamiamy,

że 17 listopada 2022 roku zmarł profesor Andrzej Marek Wyrwa, historyk dziejów średniowiecza i archeolog, nauczyciel akademicki, długoletni pracownik Zakładu Historii Średniowiecznej Wydziału Historii UAM.

Odznaczony Medalem Komisji Edukacji Narodowej, srebrnym medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”, odznaką honorową „Za Zasługi dla Województwa Wielkopolskiego”.

W tych trudnych chwilach łączymy się w smutku i żałobie z Bliskimi Profesora.

Rektor i Senat, Dziekan i społeczność akademicka Wydziału Historii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Msza pogrzebowa odbędzie się 28 listopada 2022 r. o godz. 17.00 w kościele św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Poznaniu (os. Bolesława Śmiałego 122).

Uroczystości pogrzebowe odbędą się 29 listopada 2022 r. o godz. 11.10 na Cmentarzu Komunalnym Junikowo w Poznaniu.