Zmarł prof. Bogdan Walczak

Z żalem zawiadamiamy,

że 1 lutego 2022 r. zmarł prof. dr hab. Bogdan Walczak, polonista, slawista, wybitny językoznawca, wielki uczony.

Profesor Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Profesor Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim.

Dziekan Wydziału Filologii Polskiej i Klasycznej (1993-1999), Prorektor Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (1999-2005). Doktor honoris causa Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie.

Odszedł od nas niedościgły mistrz, człowiek wielkiego serca, ogromnie życzliwy dla ludzi i świata oraz niebywale skromny.

Żonie Grażynie Wrońskiej-Walczak, Rodzinie i Przyjaciołom składamy wyrazy głębokiego współczucia.

Rektor i Senat, władze dziekańskie i wspólnota Wydziału Filologii Polskiej i Klasycznej, dyrekcja i społeczność Instytutu Filologii Polskiej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Pogrzeb odbędzie się 11 lutego 2022 r. o godz. 13.30 na Cmentarzu Miłostowskim (wejście od ul. Warszawskiej). Msza Św. w intencji Zmarłego zostanie odprawiona tego samego dnia o godz. 11.30 w Katedrze Poznańskiej – Parafia Archikatedralna pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła, ul. Ostrów Tumski 17.

Zgodnie z wolą Rodziny prosimy o nieskładanie kondolencji,  a zamiast kwiatów o wpłatę na dowolny cel charytatywny.