Zmarł prof. dr hab. Andrzej Malinowski

Z żalem zawiadamiamy,

że 25 lutego 2023 roku zmarł śp. prof. dr hab. Andrzej Malinowski

Profesor Senior Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Dziekan Wydziału Biologii i Nauk o Ziemi (1981-1984), Dyrektor Instytutu Antropologii na Wydziale Biologii (1987-1990),

wieloletni Kierownik Zakładu Antropologii a później Zakładu Ergonomii i Antropologii Stosowanej, odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski  oraz Medalem Komisji Edukacji Narodowej.

W osobie Pana Profesora żegnamy wybitnego i cenionego specjalistę z zakresu antropologii morfologicznej i historycznej oraz auksologii, członka licznych towarzystw i rad naukowych, szanowanego nauczyciela akademickiego, wychowawcę wielu pokoleń badaczy i studentów.

Rodzinie i Najbliższym Pana Profesora wyrazy współczucia składają

Rektor i Senat

Dziekan i Społeczność Wydziału Biologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Uroczystości  pogrzebowe odbędą się 7 marca 2023 roku, o godzinie 11:00 w kościele Chrystusa Dobrego Pasterza w Poznaniu przy ul. Nowina 1 odprawiona zostanie msza św. w intencji zmarłego. Pogrzeb odbędzie się na cmentarzu parafialnym przy ul. Nowina.