Zmarł prof. Jerzy Kujawiński

Z żalem zawiadamiamy,

że 18 listopada 2022 roku zmarł Profesor Jerzy Kujawiński z Wydziału Studiów Edukacyjnych UAM.

Wybitny naukowiec, nauczyciel i wychowawca wielu pokoleń pedagogów, wieloletni zasłużony pracownik, wnikliwy badacz edukacji wczesnoszkolnej i dydaktyki ogólnej.

Z chwilą śmierci Pana Profesora polska pedagogika i nauki o edukacji poniosły wielką stratę.

Rodzinie i Bliskim Zmarłego wyrazy głębokiego współczucia składają Rektor i Senat, Dziekan i Społeczność Wydziału Studiów Edukacyjnych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się 24 listopada 2022 r. Mszą Świętą o godzinie 13.30 w Kościele Chrystusa Dobrego Pasterza w Poznaniu. O godz. 14.15 odbędzie się pogrzeb na cmentarzu parafialnym parafii p.w. Najświętszego Serca Jezusa i św. Floriana (Nowina).