Zmarł prof. Jerzy Modrzewski

Z głębokim smutkiem i żalem zawiadamiamy,

że 9 marca 2023 r. zmarł Profesor Jerzy Modrzewski z Wydziału Studiów Edukacyjnych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, wybitny naukowiec, nauczyciel i wychowawca wielu pokoleń pedagogów, wnikliwy badacz pedagogiki społecznej i socjologii wychowania, wieloletni zasłużony pracownik Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Z chwilą śmierci Pana Profesora polska pedagogika i nauki o edukacji poniosły wielką stratę.

Rodzinie i Bliskim Zmarłego wyrazy głębokiego współczucia składają Rektor i Senat, Dziekan i Społeczność Wydziału Studiów Edukacyjnych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Uroczystości pogrzebowe Profesora Jerzego Modrzewskiego odbędą się w czwartek 16 marca 2023 r. o godz. 10:00 na Cmentarzu Parafialnym Parafii pw. Imienia Maryi (Smochowice), ul. Braniewska 22-30/Lubowska w Poznaniu.