Zmarł prof. Roman Micnas

Z żalem zawiadamiamy,

że 13 stycznia 2022 r. zmarł w wieku 75 lat prof. dr hab. Roman Micnas, profesor Wydziału Fizyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, niekwestionowany autorytet naukowy o rozległej, głębokiej wiedzy, wieloletni Kierownik Zakładu Teorii Materii Skondensowanej Wydziału Fizyki UAM.

Odszedł od nas człowiek ogromnej dobroci, skromności i kultury, ceniony wykładowca i wychowawca wielu pokoleń fizyków. Był wzorem rzetelnej postawy naukowej i pasji badawczej, realizowanej z oddaniem dla dobra Uczelni.

Wraz ze śmiercią Pana Profesora nauka polska, społeczność Uniwersytetu i Wydziału poniosły wielką stratę.

Rodzinie Zmarłego wyrazy głębokiego współczucia składają Rektor i Senat, Dziekan i społeczność Wydziału Fizyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Pogrzeb odbędzie się w środę 26 stycznia 2022 r. o godz. 12:30 na cmentarzu Junikowo. Msza św. zostanie odprawiona tego samego dnia o godz. 10:30 w Kościele św. Łukasza Ewangelisty na os. Rusa 59 w Poznaniu.